Pozor na podzimní panenku!

Povím vám krátký příběh o jedné slečně. Ta chtěla svůj vzhled trochu oživit. A co udělají ženy v našich končinách jako první, když chtějí změnu? No samozřejmě – obarví si vlasy! A to nejčastěji nazrzavo! Což zřejmě souvisí s naší potřebou doplnit si do svého stylu a života trochu ohně, zpestření, trochu více temperamentu a vášně!

A pak tahle slečna začala ke své hlavě pěkně ladit oblečení. Pořídila si zemité hnědé tóny, olivovou a kiwi zeleň, žlutozlaté odstíny medu, koňaku a slunečnic. Na první pohled (a zdálky) byla hezky sladěná. Tedy její obal těla byl sladěný. Celé to ale mělo jaksi jednu zásadní chybu. Neladilo to k ní samotné! Protože tím, že se přebarvíme, tak svůj barevný typ, který jsme dostali do vínku, nezměníme!.

A i když se budeme snažit sebevíc, podzimní typ ze sebe nikdy neuděláme! A šance, že jím jsme od přírody, není příliš vysoká. Žen tohoto typu se u nás ve střední Evropě nachází méně než 20%. Když si vzpomenu na všechny své klientky, které byly kdy u mne na konzultaci, tak bych ty „podzimní“ dokázala spočítat na prstech jedné ruky!

Takže – jednoduchý závěr: Nepředělávejme se! Naše nejhezčí podoba je ta, kterou nám nadělila příroda. Tu nekoupíme v drogerii!
A obzvláště pozor na podzim. Vím, že je toto barevné spektrum velmi působivé a lákavé, ale s těmi osmdesáti procenty ženské populace v našich krajích to udělá jediné – pleť jim zežloutne, vystoupí nerovnosti, skvrny, fleky, kruhy. Zežloutne i bělmo v očích, čímž se vytratí mladistvý kontrast. A celý náš obličej pak působí nečistě, až špinavě. A make-up to nezachrání. Naopak. K těmto všem negativním efektům make-up přidá ještě jeden – dojem tuhé masky.

Velmi často teď narážím na reklamu zlato-medové bundy F&F. A varuji! Pozor na ni, to je totiž právě onen odstín, který spoustu žen láká, ale který udělá přesně výše popsaný negativní efekt.
Takže – nejste-li přirozeně barevný typ jako děvčátko na poslední fotografii, tak na podzimní barvy zapomeňte. Užívejte si ho v přírodě, ale nemíchejte ho s vaším stylem!

%d blogerům se to líbí:
close-alt close collapse comment ellipsis expand gallery heart lock menu next pinned previous reply search share star