Ne příliš dostupné …

Víte, co v dnešní době postrádám?
Postrádám pocit nedostupnosti. Dnes jde všechno strašně snadno. Všechno koupíte, všichni vám se svými produkty a službami nadbíhají. Vše můžete mít okamžitě. Můžete 24 hodin denně nakupovat, můžete ihned zaplatit kartou. Cokoliv se vám právě zachce – film nebo písničku – si okamžitě pustíte, stáhnete. Všichni můžou mít všechno. Na počkání. Okamžitě. Nic není problém. Je to dnes taková doba podbízivá.

„Ale co je snadno dostupné, tak to ztrácí svou hodnotu.
Co mohu mít kdykoliv, tak není výjimečné.
Na co si nemusím počkat, tak neocením.“

A proto nesmírně ráda do svého života přináším věci, které se nekoupí na každém rohu. Věci, na které si musím počkat, věci které nemůže mít každý, věci které musí člověk umět hledat. Jako třeba tyhle starožitné vánoční ozdoby. Jak jen mne uchvátily, když jsem je na trhu objevila. Jak jsou zachovalé? Jak jsou půvabné! Miluji je. Právě včera jsem je snesla z půdy, pečlivě zabalené do hedvábného papíru.

A jejich hodnota není právě jen v tom, že jsou staré a krásné, ale i v tom, že jsem si musela dát práci s tím antik trhy objevit, ptát se, hledat, zjišťovat. Čekat na den, kdy se budou konat. Zajet tam hned brzy po ránu, teple se obléknout, protože se konají venku. Tohle všechno je součástí toho hedvábného, bílého a křehkého balíčku!

Přeji všem krásné vánoce a děkuji za vaši přízeň!

 

<span>%d</span> blogerům se to líbí:
close-alt close collapse comment ellipsis expand gallery heart lock menu next pinned previous reply search share star