Vyhodit?

Každý máme doma spoustu takových věcí. Různé malé nádobky, péefka, charitativní předměty, suvenýry, věci pro štěstí. Hromadí se nám doma v šuplících a je nám líto je vyhodit. Symbolizují totiž něco nebo někoho důležitého.  A to nelze jen tak jednoduše hodit do koše?

Změnit tento postoj se mi podařilo díky informaci z knihy Zázračný úklid, která je dnes ohromný bestseller. Podle mě je tedy kolem knihy a kolem úklidu vůbec trochu velký humbuk a nepřiměřená pozornost. To jako dřív nikdo nevěděl, že je dobré udržovat svůj prostor čistý a vzdušný?

Ale zpět k drobnostem a suvenýrům. V knize totiž stálo, že tyhle věci mají význam v době svého předávání. Jsou nosičem informace, že mi chtěl někdo udělat radost nebo že já jsem nákupem někomu pomohla, něco podpořila. A tento proces byl zpečetěn právě v onom okamžiku! Dílo bylo dokonáno. Není naší povinností dále již tyto drobné věci archivovat. Jejich význam byl uskutečněn, služba již byla prokázána. Mise byla splněna. Význam věci naplněn, pochopen.
Stačí se jen s věcí rozloučit a poděkovat.

 

%d blogerům se to líbí:
close-alt close collapse comment ellipsis expand gallery heart lock menu next pinned previous reply search share star