Zašíváte si punčochy?

Nedávno jsem jedné své mladé klientce vyhodnotila, že by jí vzhledem k proporcím těla slušely sukně a ona na to namítla: „A kdo má pořád kupovat punčocháče? Sotva je jednou vezmu, hned mám díru na palci.“
A já na to namítla, že to přece není hned taková tragédie, že si je snad zašije, néé?
A ona se na mě dívala, jako kdybych spadla z Marsu. Nebo možná lépe – jako kdybych ji nutila příst nitě na kolovrátku nebo si ručně tkát látku. Ji totiž vůbec nenapadlo, že by mohla vzít do ruky jehlu a nit, párkrát udělat steh sem, steh tam a životnost punčoch by byla prodloužena. Jediná možnost,která ji napadla, byla – vyhodit je do koše a jít koupit nové.
A najednou mi došlo, že to je přesně jedna z věcí, které byly dříve úplnou samozřejmostí, a které se dnes pomalu vytrácejí. Bohužel v současných módních časopisech a webech se nepíše o tom, jak zalátat punčochy, ale jen o tom, kde a co koupit, abychom byly neustále trendy.

Myslím, že je načase se k činnostem jako je zašívání punčoch znovu vrátit. Nenechat úplně vymizet ten obyčejný, racionální, uvědomělý, skromný a smysluplný přístup k životu.
Takže, milé dívky, začnete se chovat prakticky, ekologicky a šetrně sami k sobě i k téhle planetě a šup do galanterie pro jehlu a nit!

Článek na obdobné téma z mého druhého blogu Winterinparis.com
S láskou se svým věcem.

%d blogerům se to líbí:
close-alt close collapse comment ellipsis expand gallery heart lock menu next pinned previous reply search share star