Pozor na kotníkové boty

Jsou všude. Působí jako dobrá volba, přijatelně a pohodlně. Prostě tak akorát do české podzimní a zimní krajiny. Na první pohled vypadají, že mají jen samá pozitiva. Nejsou příliš vysoké, vejde se tam každé lýtko, neomezují, nestahují, ale přitom chrání před chladem a cena nižší než u vysokých. A hlavně … jak už jsem zmínila na začátku … je jich všude plno, v rozličných tvarech, výškách a podpatcích.

Ale pozor, ve skutečnosti nejsou tak ideální, jak by se mohlo zdát. Opak je pravdou. Jsou to velmi zrádné boty! Proč?

  • Když je vezmete k sukni, tak se i docela štíhlá noha promění v tlustší, neforemnou a topornou. Zakryjeme-li totiž její nejštíhlejší část kolem kotníků, tak z ní zbude jen takový široký ledovec vystupující nad hladinou.
  • Když k nim obléknete jakékoliv kalhoty, kromě extrémně širokých nebo extrémně úzkých, tak si budou s vrchní částí boty překážet. Nepůjdou dobře ani zastrkat dovnitř, ani přes botu ven. Budou se kolem boty tak všelijak zachytávat, narážet. (A mezi námi – jakému procentu žen sluší kalhoty extrémně široké nebo extrémně úzké?) A trendové rady – ohrnout kalhoty až nad boty? Moje odpověď zní – ne každá z nás je dvacetiletá rebelka?!

Takže s kotníkovými botami buďte obezřetné. Vždyť to, čeho jsou plné obchody, nemusí být to nejlepší.

%d blogerům se to líbí:
close-alt close collapse comment ellipsis expand gallery heart lock menu next pinned previous reply search share star