Podprůměrnost je v pohodě, nadprůměrnost je podezřelá!

Nedá mi, abych se s vámi nepodělila o drobnou příhodu.

Prodávám na portálu Vinted.cz oblečení z druhé ruky – svoje a svých zákaznic. A protože ze svých letitých zkušeností z obchodování na e-shopu a na Fleru.cz vím, že na internetu prodává především fotka, tak si i na Vinted držím svoji „fotografickou kvalitu“. A funguje to. Prodávám dobře.


Ale včera mi od administrátorů Vinted.cz přišla zpráva, že mi smazali jednu prodejní položku „Parfém Queen of Egypt“ z důvodu porušení autorského práva. „Že prý jsem použila fotku, která mi nepatří, že prý jsem tu fotku našla na internetu, a že si mám pořídit nějakou svou vlastní.“ Což mě velmi rozběsnilo – jak si dovolí – bez jakéhokoliv důkazu něco vyhodnotit a učinit opatření. Okamžitě jsem jim odepsala, že ne každá fotka, která je hezká, která se vymyká průměru, musí být kradená! 

Ps. Kdyby raději napsali těm prodejcům, jejichž fotky jsou opravdu strašné, že jim doporučují, aby zlepšili jejich kvalitu. (Vybrala jsem pár odstrašujícím případů.)
Jenže podprůměrnost nikdo neřeší, ta je naprosto normální a nikoho nepohoršuje, kdežto nadprůměrnost je podezřelá. Je to smutné – že čecháčky, jakmile vidí něco hezkého, hned napadne, že to musí být kradené. Kam, až jsme to dopracovali? Otazník a vykřičník!

 

%d blogerům se to líbí:
close-alt close collapse comment ellipsis expand gallery heart lock menu next pinned previous reply search share star