Velikosti bot

Přestože je dobře známá skutečnost, že se rok od roku výška lidí a délka chodidla prodlužuje, tak to výrobci a prodejci bot stále ignorují. Bohužel pořád platí: velké velikosti – velký problém!

Podívejte se v obchodech na krabice a schválně, jaké velikosti tam nejčastěji uvidíte? Budou to 36, 37, 38, …. 39 je ještě docela v pohodě, ale u 40 vám prodavačka řekne: „Ty už nejsou, ty se vždy vyprodají jako první.“ A nedejbože, hledáte-li čísla ještě větší – 41 či dokonce 42, tak to už musíte mít opravdu veliké štěstí. Navzdory tomu, že 41 ani 42 dnes nejsou žádné neobvyklé velikosti, žádné vzácné výjimky! (Namátkou vzpomenu na ženy v mém blízkém okolí, maminku, sestru, dceru, přítelkyně – tak více než polovina z nich má nohu větší než 40.)

Nechápu, proč to výrobce a obchodníky nezajímá? Proč na tento stav nereagují? Zřejmě za tím bude stejný důvod jako u oblečení. Peníze! Na malou botu je totiž, stejně jako na malé oblečení, menší spotřeba materiálu! (U oblečení mě nedostatek toho nadměrného až tolik netrápí, protože se svou váhou lidé mohou (a měli by) něco udělat. Zhubnout se dá, ale s velikostí chodidla nic nenaděláte.)
Ale i na tuto cenovou námitku je argument. Jaké velikosti se nakonec neprodají, zbydou v regálech a musí jít do slevy? No jasně, že ty nejmenší, ty Popelčiny. Takže kdyby se poměr velikostí v nabídce změnil, tak by se všichni uspokojili a nemuselo by se zlevňovat, čímž cenový argument padá. A jaký je tedy jiný?

%d blogerům se to líbí:
close-alt close collapse comment ellipsis expand gallery heart lock menu next pinned previous reply search share star