Typická dáma dnešních dnů

Vyfotila jsem ji na ulici. Takovou typickou dámu dnešních dnů. Přesně takhle dnes totiž vypadá každá druhá žena či dívka od patnácti do výše neurčeného věku. Základní (a často i zrádné) body tohoto frekventovaného stylu jsou:

  • Skinny džíny. Ovšem pozor na ně! Ke tvaru nohou jsou neúprosné, velmi často nedrží dobře v pase a při chůzi se pak sesouvají směrem dolů. Tím pádem vytvářejí poněkud prověšený zadek a řasení dole kolem kotníků, což estetice nohou i celého těla vůbec nepřidá. Opticky je to totiž zkracuje.
  • Tenisky. Mají samozřejmě spoustu výhod, ale jsou to pořád jenom tenisky. Povšimněte si jejich názvu – tenis-ky. A co je tenis? Sport, ne?! A sportovní obuv by nikdy neměla vytlačit ostatní vycházkovou obuv. Tak úžasně, jak tvrdí časopisy a módní rádci, tenisky opravdu nevypadají.
  • Prošívaná bunda. Uznávám, že je to velmi praktická záležitost, ale škoda, že ji dnes nosí opravdu každá – ý, čímž se z ní stala taková podzimně-zimně-jarní uniforma.
  • Crossbody kabelka. Já také jednu mám, ale nosím ji jen velmi zřídka. Nemohu si pomoci, ale nesedí mi. Když ji mám rovně, tak mi padá z ramene a když si ji navléknu cross-body, tak mi prostě přefikne hrudník, oddělí prsa od sebe, což mi vůbec nepřipadá hezké. Tak nevím … zřejmě má většina ženské populace jiný názor. A nebo je trend silnější ..?
  • A jako vrchol ledovce tohoto outitu: smart phone, petka a igelitky, protože dnes je nutné být nestále on-line, hodně pít (někdy lituji ledviny, co toho musí zpracovat!) a igelitky jsou následek nošení malých kabelek, protože se do nich nakonec nic nevejde.
  • Pro tohle jsme zvonily klíčema? Abychom chodily všechny ve stejném, když je všude kolem nás tolik obchodů s oblečením!