Šelma i sedlák v nás!

Za výlohou prodejny Takko jsem zahlédla upoutávku na lehkou větrovku s leopardím potiskem za aktuální cenu 249,- korun. Vzhledem k tomu, že navrhuji vlastní autorskou módu, a že jsem měla kamenný obchod, tak mám docela dobrou představu o tom, kolik stojí materiály – látky, zipy, jiná galanterie, kolik stojí lidská práce a jak vysoké jsou nájmy.
I přestože je ona směšná cena jen dočasná, tak nevěřím tomu, že tento typ obchodního řetězce na nějaké ceně, byť zlevněné, prodělává. Což samozřejmě s sebou přináší otázku – kde se ušetřilo, kde jsou ty chybějící peníze? Stalo se tak na úkor lidí, dětí, zdraví, přírody, planety …?

Takže – nebuďme zahleděni jen jedním směrem, nebuďme orientovaní jen na nízkou cenu a probuďme sedláka, selský rozum v nás. Rozdělujme své peníze tam, kde s nimi bude eticky naloženo!

A za druhé – když už jsme u leopardího potisku. Nejen levná bundička v Takko láká širokou veřejnost. Leopardů, tygrů a dalších predátorů je v poslední době všude v obchodech jako hub po dešti. Jenže! Jenže i v módě funguje synchronicita, neboli spojování – svůj ke svému. Pokud ve vaší duši, ve vaší povaze není něco silně dravého, akčního, pak budete v oblečení s tímto potiskem vypadat nepřiměřeně a rozpačitě. Jako milé májové koťátko v masce černého pantera!

<span>%d</span> blogerům se to líbí:
close-alt close collapse comment ellipsis expand gallery heart lock menu next pinned previous reply search share star