Moje babička říkávala: „Jako krávě …“

Ve svých článcích nepoužívám hrubé výrazy. Jen když je to opravdu nezbytně nutné. Jako právě teď, když jsem se ocitla v prodejně GATE. Takhle (a dokonce ještě mnohem méně) zmuchlaným věcem říkala moje babička, že vypadají jako když se vytáhnou krávě z držky.

Koukám na ceny těchto kabátů a říkám si: „Hmm … tak za takovou zmuchlanou vonuci (další babiččin výraz pro podobný vzhled) je to příliš mnoho peněz!“

Na námitku, že bohužel některé české ženy a dívky nemohou dát za kabát víc, rovnou říkám, že nevěřím na nedostatek peněz. Jak by pak mohla mít každá malá holka drahý smartphone?
Existuje pouze jediná možnost, jak koupit slušný a kvalitní kabát za tisícovku. Ale to se musí jít do bazaru nebo do sekáče. V obchodu s novým zbožím ať se kabátům obloukem vyhnou. Za tyhle peníze se pěkný zimní kabát vyrobit nedá.

Jak už jsem řekla, nevěřím na nedostatek peněz. Věřím jen na nedostatek vkusu, sebelásky a nevědomost. Copak asi koupí takového kabátu podporuji? Jakým aktivitám na úkor přírody a lidskosti říkám své Ano?

Nekvalitní materiál, zmuchlání,, smetí a nitě … A také lajdáctví prodavaček, které to v klidu takhle vystaví.

 

<span>%d</span> blogerům se to líbí:
close-alt close collapse comment ellipsis expand gallery heart lock menu next pinned previous reply search share star