Hrůzy den

Letošní dvacátýpátý únor vůbec nebyl lehký den. Nad ránem se v naší rodině narodila dlouho přenášená holčička, u které ale nastaly poporodní komplikace. Ležela na jednotce intenzivní péče v inkubátoru a nikdo nedával žádné jasné informace. Tento den si také šla do nemocnice pro výsledky vyšetření moje maminka.
Byla jsem prostě už od samého rána v nejistotě a ve velkém napětí. Když v tom mi na Facebooku pípla zpráva. Vytřeštila jsem oči.

Zprávu mi poslala jedna známá, přesněji řečeno zákaznice. Co to proboha znamená? Nerozumím tomu. Tohle mi opravdu přeje? Je snad vědma a ví víc? Je to nějaké zlé znamení? Je to určitě něco zlověstného!
Přeji ti hrůzy den – a ještě v kombinaci s tímto nevinným ježečkem. Udělalo se mi z této zprávy až fyzicky nevolno. Naštvaně jsem zaklapla počítač a odebrala se prací přečkat dnešní náročný den.
Ale nedalo mi to. Odepsala jsem jí, že nechápu, co má tato zpráva znamenat.
Odpověděla brzy a stručně. Trochu mě uklidnila a zároveň ještě víc rozhněvala. Prý, že to byla chyba, že to měl být hezký den! Jasně – psací program v kombinaci s lidskou nepozorností!

Dopustili jsme, aby systémy myslely za nás a takhle to dopadlo! Dobrý sluha se stal špatným pánem! Dříve bylo normální, že než jsme něco poslali do světa, tak jsme si to po sobě přečetli. Měli jsme zodpovědnost za to, co šíříme do éteru.
To za prvé. A za druhé si vlastně také myslím, že v dnešní době rychlé komunikace a záplavě emotikonů, bychom měli být na své emoce velmi opatrní. Měli bychom vážit, kam svou osobní energii dobra věnujeme. Raději si ji šetřme pro osobní a blízké přátelské vztahy. Myslím, že není třeba rozstřelovat nevyžádané srdíčkovo-sluníčkové emoce jak ohňostroj, který netušíme kam dopadne. A jestli nám ho také díky naší nepozornosti systém nepřekroutí!

 

%d blogerům se to líbí:
close-alt close collapse comment ellipsis expand gallery heart lock menu next pinned previous reply search share star